суббота, 27 июля 1985 г.

Вирушили по медалі

У Севастополі почався один з групових турнірів представницького змагання за футбольну першість I всесоюзних юнацьких спортивних ігор. Тут виступають п'ять збірних: Азербайджану, Грузії, Таджикистану, України й Естонії.

Завтра такі ж групові турніри, до складу яких входить по чотири команди, стартуватимуть у Керчі (Білорусія, Молдавія, Москва, Туркменія), Сімферополі (Киргизія, Литва, Ленінград, Узбекистан), та Новоросійську (Вірменія, Казахстан, Латвія, РРФСР).

Збірна України під керівництвом Заслуженого тренера СРСР, майстра спорту О. Базилевича і майстра спорту А. Крощенка провела останній перед змаганнями навчально-тренувальний збір у Києві у затишній Феофанії. Команда зіграла кілька товариських матчів, у тому числі з дублюючим складом київського «Динамо», київським СКА і динамівцями Ірпеня. Остання зустріч проходила під зливою, що зовсім не засмутило юних футболістів, які справили враження вольових, непогано підготовлених фізично спортсменів.

На запитання кореспондента «Спортивної газети» про те, як він оцінює зроблене на тренувальному зборі, відповідає старший тренер юнацької збірної УРСР О. Базилевич.

Мені ще не доводилося працювати з юнацькими командами, і я був щиро здивований, коли з’ясувалося, що десять наших гравців ,які входять до збірних СРСР, практично зовсім не тренувалися у підготовчий період сезону. З січня по березень кожен з них взяв участь у 35-40 офіційних і товариських зустрічах, що виключає не лише серйозну ,а взагалі будь-яку роботу з підвищення функціональних можливостей та закріплення тактико-технічних навичок.

Це певною мірою ускладнило програму нашого навчально-тренувального збору. Тобто, не стільки ускладнило, скільки примусило займатися непередбаченім.

Наведу такий приклад. Якщо на 400-метровій легкоатлетичній доріжці майже всі члени команди показали результати, що непогано атестують їх швидкісну витривалість, то дистанцію 3000 метрів, яка мала протестувати стан їх загальної витривалості,

Переважна більшість гравців подолала за понад 12 хв. Це було неприємною несподіванкою, й довелося вживати заходів, ефективність яких знижувала обмеженість часу. Адже вистачало ще роботи із розширення уявлень юних футболістів про сучасну тактику. На жаль, всі вони добре обізнані хіба що з вимогами до конкретних ігрових амплуа, а ось про синтезовані варіанти, на яких базується нині колективна гра, багато хто з них чомусь навіть не чув.

Як представники республіки із славними футбольними традиціями, ми просто зобов’язані вирішувати найпочесніші турнірні завдання. Спиратимемося на футболістів, чиї здібності вже помічені фахівцями. Насамперед це Валерий Касумов, який нинішнього сезону виступає в основному складі харківського «Металісту». Антон Броварник з київського «Динамо», Ігор Леонов з «Таврії», Володимир Геращенко і Андрій Сидельников з дніпропетровського «Дніпра», Олег Волотьок з ворошиловградської «Зорі» та інші.

Першу гру в груповому турнірі проводитимемо 11 липня зі збірною Азербайджану. Змагання в групі триватимуть до 18 липня. До півфіналі виходитимуть по дві кращі команди з кожної групи. Переможці двох півфінальних груп 27 липня розіграють перше місце; того ж дня відбудеться матч і за третє місце – між командами, які осядуть 2-гі місця у півфіналах.

Вів інтерв’ю В.Жирко.

"Спортивна газета", № 83 (5231), 11 липня 1985 року.

Комментариев нет:

Отправить комментарий